Natrysk Pianki Hydroizolacje Termowizja Poddasza
top splash

Uwaga: Działamy na terenie całego kraju!!!

Dla Rolnictwa

trescImageDlaRolnictwa.jpgNasza firma powstała na fundamentach dużego gospodarstwa rolnego, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że problemy związane z termoizolacją magazynów, przechowalni i budynków inwentarskich znamy od podszewki.

Potrafimy wyeliminować uciążliwe wykraplanie się pary wodnej z każdej powierzchni i każdego budynku.

Przeprowadzamy natryski piany poliuretanowej na magazyny, przechowalnie, elewatory, chłodnie, chłodnie kontrolowane i wszelkie budynki inwentarskie.

Kurniki, chlewnie, obory, stajnie

Podstawowymi problemami, oprócz niedostatecznej izolacji cieplnej występującymi w tych obiektach jest wykraplanie się pary wodnej i nieuregulowany przepływ powietrza spowodowany błędami w konstrukcji, lub nieszczelnością "tradycyjnej izolacji". W oborach, chlewniach, stajniach i kurnikach dla "starszego" drobiu proponujemy proste rozwiązanie. Natrysk już 3 cm pianki poliuretanowej wyeliminuje większość problemów związanych z utrzymaniem odpowiedniej atmosfery w tych obiektach. W przypadku występowania izolacji ze styropianu wystarczające będzie doszczelnienie dwoma centymetrami pianki.

Uszczelnienie, wyeliminowanie wykraplania się oraz "delikatne docieplenie" spowoduje, że korzyści wynikające z natrysku pianki będą widoczne natychmiast. Pianka poliuretanowa używana przez naszą firmę jest w zamknięto komórkowa i ma gęstość powyżej 35 kg/m3. Co powoduje, że wykonana przez nas izolacja nie chłonie wilgoci, drobnoustrojów, grzybów i jest na tyle wytrzymała, że można ją myć myjką pod dużym ciśnieniem. Poliuretan jest również odporny na kwasy i zasady występujące w chlewniach i oborach. W piance nie gnieżdżą się również gryzonie, a w kurnikach uszczelnienie wszelkich dziur ułatwia walkę z ptaszyńcem.

Szybkie tempo natrysku piany powoduje zaś, że izolacja obiektów między miotami nie zakłóca harmonogramu produkcji zwierzęcej. Na obiekty, które wymagają ogrzewania stosuje się grubszą izolację z pianki poliuretanowej. Natrysk 4-7 cm pianki obniży znacznie koszty utrzymania produkcji. Przy obecnych cenach opału, zwrot kosztów poniesionych na natrysk pianki jest bardzo szybki.

Magazyny, Magazyny Zbożowe, Elewatory

Na konstrukcje tego typu natrysk cienkiej warstwy pianki spowoduje "wypchnięcie" wilgoci z obiektu i uregulowanie przepływu powietrza.

Zboże w uszczelnionym magazynie będzie przechowywało się lepiej. Przy sypaniu zboża nie będzie konieczności obstawiania ścian prowizorycznymi przegrodami, w których gnieżdżą się gryzonie. Nasza firma niejednokrotnie przerabiała stare pomieszczenia na magazyny zboża, w których składowane zboże przechowywało się bardzo dobrze, zachowywało suchość i przedwcześnie nie kiełkowało.

Przechowalnie ziemniaków i innych okopowych

Natrysk 7 cm pianki o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,022 W/mK da pewność, że nawet podczas ostrych zim (jeżeli przechowalnia będzie wypełniona) przemarzanie nie wejdzie do środka. Mamy potwierdzenia od producentów ziemniaków z południa Polski, że nawet długo utrzymujące się mrozy nie dostały się do wnętrza przechowalni (ziemniak dał rade nagrzać powietrze w przechowalni). Dzięki natryskowi pianki ziemniaki będą lepiej się przechowywać, a co za tym idzie później kiełkować i wolniej gnić.

Ocieplenie z piany poliuretanowej swobodnie wytrzyma napór sypanych ziemniaków, a bulwy nie będą się kaleczyć o jej powierzchnię jak o ściany. Technologia przeprowadzania natrysku sprawia, że praktycznie każde pomieszczenie można przerobić na pełnowartościową przechowalnie, co obniży nam zdecydowanie koszty inwestycji.

Chłodnie, chłodnie z kontrolowaną atmosferą

przy chłodniach natrysk piany poliuretanowej da między innymi takie korzyści jak:

  • Ułatwi utrzymanie odpowiedniej wilgoci w komorze.
  • Uszczelni chłodnie (ma to szczególne znaczenie przy atmosferze kontrolowanej).
  • Piana poliuretanowa od 4 cm grubości osiąga gazo szczelność.
  • Gryzonie nie będą się gnieździły w piance poliuretanowej tak jak np. w styropianie.
  • Ułatwi utrzymanie higieny komory chłodniczej (brak grzybów i drobnoustrojów).
  • Nie będzie konieczne chłodzenie konstrukcji, a następnie atmosfery w komorze.
  • W starszych chłodniach chłodnica nie będzie się często obladzać, a co za tym rzadziej będą się włączać grzałki na wężownicy.
  • Piana jest bez zapachowa co jest szczególnie ważne przy przechowywaniu jabłek.

Są to tylko przykłady zastosowania pianki poliuretanowej w rolnictwie.

O zaletach pianki przekonali się m.in. właściciele wielkich gospodarstw rolnych oraz liderzy w hodowli drobiu, od których nasza firma uzyskała referencje. Również w naszym rodzinnym gospodarstwie już od wielu lat wszystkie magazyny i przechowalnie zaizolowane są pianką. Możemy śmiało powiedzieć, że nasza wiedza na temat jej zalet nie jest tylko teoretyczna i "laboratoryjna", ale potwierdzona w praktyce.

Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami naszej firmy chętnie odwiedzimy Państwa w celu bezpłatnej wyceny, a na życzenie przeprowadzimy darmowe badanie termowizyjne obiektu profesjonalną kamerą.

Zobacz:
Galeria - Dla Rolnictwa »

Powiązane tematy:
Piana wewnętrzna »

cennik
Logo Facebook

Skontaktuj się z nami:

518 635 443